Start Pomysły na wnętrza

Wielu ludzi urządzających mieszkanie ma już w głowach opracowany szczegółowy plan na to, jak ma wyglądać każde pomieszczenie. Pomysły na aranżacje wnętrz mogą płynąć wyłącznie z naszej wyobraźni bądź też mogą być zainspirowane tym, co widzieliśmy u kogoś lub udało nam się znaleźć w czasopismach poświęconych tematyce urządzania domu.

Poprawiony (poniedziałek, 06 lutego 2012 19:08)

Więcej…

 

Kiedy dopadają nas zimowe chłody, dni stają się coraz krótsze i brakuje nam energii do działania, warto podjąć skuteczne kroki w walce z tym stanem. Pomocne będą nie tylko miłe wieczory w gronie najbliższych czy gorące napoje i ulubione zajęcia. Warto być może wprowadzić kilka drobnych zmian w mieszkaniu? Odpowiednio dobrane barwy i gra świateł pomogą nam zachować ciepły nastrój w mroźne dni. Wystarczy tylko kilka niewielkich zmian.

Poprawiony (poniedziałek, 06 lutego 2012 19:08)

Więcej…

 

Chyba każda zakochana para nie może doczekać się dnia, w którym przeniosą całe swoje życie wraz z wszystkim, co mają, do nowego – wspólnego – kąta. Przeprowadzka „na swoje” i urządzanie mieszkania to jeden z ważniejszych etapów w życiu. Podjęte raz decyzje znajdują odzwierciedlenie w przyszłości.

Taki krok to jednak nie tylko poważne decyzje, podejmowanie ryzyka czy rozpoczynanie wszystkiego od nowa. To również mniej podniosłe chwile, dokonywanie wyborów w sprawach bardziej przyjemnych czy dla niektórych wręcz drobiazgowych. Chodzi tu mianowicie o urządzanie i aranżowanie wnętrz domu, w którym młodzi zamierzają spędzić kilka, kilkanaście bądź nawet kilkadziesiąt lat.

Warto wtedy zastanowić się jak mają wyglądać poszczególne pomieszczenia i ustalić wspólnie szczegóły. Ważne są nie tylko kolory ścian, rodzaje podłóg czy wybór pomiędzy wanną a prysznicem, ale także elementy rzucające się mniej w oczy, a jednak spełniające ważne role w każdym domu. Mowa mianowicie o wszelkiego rodzaju dekoracjach. Ozdoby okienne, narzuty na łóżko, kwiaty, figurki dekoracyjne, bibeloty czy inne tego typu elementy sprawiają, iż każde wnętrze posiada duszę i indywidualny charakter. Nie należy więc skupiać się jedynie na powadze nowej sytuacji, ale także brać pod uwagę stronę estetyczną i zdecydowanie mniej stresującą.